Prosinec 2009

HarD Rock 70 létA

31. prosince 2009 v 14:43 | CarA |  RocK
70. léta
Další skupina, Nazareth, dosáhla spojení mezi hardrockem a komerčním úspěchem při vydání desky Hair of the Dog, čímž způsobila nárůst počtu skupin, které začaly hrát v tomto stylu.
Hard rock 70. let se začal členit do dalších "subžánrů". Alice Cooper v roce 1972 vydal první tzv. shock rockové album "School's Out".
V následujících letech vydali své debuty Aerosmith, Queen a Lynyrd Skynyrd, kteří svými alby demonstrovali možnosti rozšíření hardockového stylu.
V roce 1974 vydala své debutové album skupina Bad Company a skupina Queen přišla se svým třetím albem Sheer Heart Attack a skladbou Stone Cold Crazy. Album ovlivnilo pozdější Thrash metalové muzikanty jako Metallica a Megadeth.
Skupina Queen dokázala dokonce spojit zpěv, kytarovou hudbu s glam rockem, heavy metalem, progresivním rockem a operou.
Skupina Kiss vydala téměř za jeden rok svoje první tři alba: Kiss, Hotter Than Hell a Dressed to Kill a dosáhla komerčního úspěch svým koncertním dvojalbem Alive!.
Smrtí Tommyho Bolina se roku 1976 rozpadla skupina Deep Purple. V roce 1977 zemřel při leteckém neštěstí Ronnie Van Zant, zpěvák z Lynyrd Skynyrd. O rok později zemřel na předávkování drogami Keith Moon, bubeník ze skupiny The Who.
Pronikáním stylu disco v USA a punk rocku v Británii začal hard rock ztrácet na popularitě.
Styl disco bohužel oslovoval o mnoho širší publikum a punk si získal o mnoho víc rebelující mládež než hard rock. Mezitím se i skupina Black Sabbath posunula od temného stylu svých raných děl vydáním alba Technical Ecstasy.
V roce 1978 vznikla hardrocková skupina Van Halen. Hudba této skupiny byla založená na kytarové zručnosti jejich sólového kytaristy Eddieho Van Halena. Podmaňující je hlavně song Eruption z alba Van Halen.
V roce 1979, když australská skupina AC/DC vydala své šesté studiové album Highway to Hell, se začal prohlubovat rozdíl mezi metalem a hardrockem. Hudba AC/DC byla víc založená na R&B. Rok 1979 je rovněž rokem rozchodů. V tomto roce vrcholí rozpory mezi zpěvákem Ozzy Osbournem a kytaristou Tony Iommim uvnitř skupiny Black Sabbath. Osbourne záhy Black Sabbath opouští. Názorové rozepře se rovněž nevyhýbají skupině Rainbow bývalého kytaristy Deep Purple, Ritchie Blackmora. Skupinu opouští frontman Ronnie James Dio. Skupinu UFO opouští kytarista Michael Schenker.

HistOrIE HArD RockU

31. prosince 2009 v 14:39 | CaArAA |  RocK
Formování
Britské rockové skupiny jako například The Rolling Stones, The Beatles, The Yardbirds, The Who a The Kinks modifikovaly standardní rock'n'roll přidáváním tvrdšího zvuku, těžšími kytarovými riffy, dunivými bicími a hlasitým zpěvem. Tento zvuk se stal základem pro hardrockový styl. Rané skladby byly například Helter Skelter, I Want You (She's So heavy) a Hey bulldog od The Beatles, I Can See for Miles od The Who a "You Really Got Me od The Kinks.
V této době Jimi Hendrix produkoval novou formu blues ovlivněnou psychedelickým rockem, který byl kombinací jazzu, blues a rokenrolu. Byl jedním z prvních kytaristů, kteří experimentovali s novými kytarovými efekty jako byla modulace, zpětná vazba a deformace zvuku.
Na konci 60. let skupiny Black Sabbath a Led Zeppelin začaly mísit rané britské rockové skladby do tvrdší ohraničené formy, kterou nazývaly Blues Rock.
Typickým příkladem blues-rockového stylu, který zároveň reprezentuje začátky hard rocku, je první album od skupiny Led Zeppelin z roku 1969 Led Zeppelin I. Ve skladbách alba jsou jasné základy blues a některých známých skladeb bluesových muzikantů. Třetí album od skupiny Led Zeppelin (Led Zeppelin III) bylo oproti druhému později ve stylu progresivního (i když tvrdě laděného) rocku.
Hudba skupiny Black Sabbath byla v hard rocku vskutku revoluční. Byla typická temně laděnými texty skladeb, tvrdými kytarovými riffy a atmosférou těžké hudby. Tato atmosféra transformovala tehdejší hard rock do formy heavy metalu. V roce 1970 skupina Black Sabbath vydala první heavy metalové album "Black Sabbath".
Zároveň se na hardrockovou scénu uvedla skupina Deep Purple svými alby "Shades of De Purple" (1968), "The Book of Taliesyn" (1968) a Deep Purple (1969). Hardrocková transformace skupiny Deep Purple pokračovala alby Deep Purple in Rock a Machine Head, které je také považováno i za jeden z prototypů nejen pro vznik heavy metalu, ale i speed metalu . Skladba Highway Star, která se tu nachází, je považovaná za první speed metalovou skladbu.

zrdoj:wikipedie.cz

Psichedelický rock ... Dalšíí informace!

29. prosince 2009 v 10:01 | CarA |  RocK
Vícestopé nahrávání Využívání vícestopého nahrávaní bylo významným mezníkem práce v nahrávacích studiích. Ovlivnilo způsob produkování a zvuk celého spektra nahrávek nejen populární hudby následujících let až dodnes. Do poloviny 60. let byla hudební alba nahrávaná rychle a v krátkém čase. Singly se vyráběly naživo a alba se většinou vyráběla po jednotlivých skladbách ze několik hodin. Například první album od The Beatles, Please Please Me (1963) bylo nahrané během jednoho dne, oproti tomu jejich album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band bylo nahráváno víc než šest měsíců během 700 produkčních hodin.

Vizuální prezentace Psychedelie velmi významně ovlivnila vizuální prezentaci populárních nahrávek, speciálně vzhled obalů hudebních alb. Do roku 1967 bylo zažité pravidlo, že přední strana obalu má obsahovat název umělce, alba a jednoduchý portrét. Zadní strana alba byla čistě textová se seznamem skladeb a několika větami o tvůrcích. V červnu 1967 vydaním už zmíněného alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band od skupiny The Beatles se tento úzus změnil. Beatles spolu se spolupracovníky, kterými byli Robert Fraser (umělecký vedoucí), Peter Blake (grafik) a fotograf Michael Cooper, vytvořili obal, který nadlouho změnil způsob prezentace děl populární hudby. Byl to jeden z prvních pokusů o výtvarné sladění obsahu alba s jeho obalem.

zrdoj:wikipedie.cz

Psichedelický rock - Témata skladeb

29. prosince 2009 v 10:00 | CarA |  RocK
Hlavním tématem většiny skladeb psychedelického rocku je dětství, nostalgie, smutek za ztracenou nevinností; psychedelická díla jsou silně ovlivněná surrealismem. Příkladem může být skladba Living In A Child's Dream z roku 1967 od australské formace The Masters Apprentices. Dětské hlasy byly použity v mnoha dalších skladbách jako je například dětský dívčí hlas v mluvené předehře ke skladbě Hole In My Shoe od skupiny Traffic.
Název album The Piper at the Gates of Dawn od skupiny Pink Floyd pochází ze 7. kapitoly Barrettovy oblíbené knihy Kennetha Grahama The Wind in the Willows. Skladba Gnome na tomto albu je částečně inspirovaná knihou J.R.R. Tolkiena Pán prstenů, a je o cestě hobita Froda, který se vydal na cestu za velkým dobrodružstvím.
Texty jiných skladeb tohoto žánru meditují o existenciálních tématech. Vyjadřují kritický postoj k fetišizaci materiálních hodnot západní konzumní kultury. Je to například ve skladbě Within You Without You od Georga Harrisona.

zrdoj:wikipedie.cz

Psichedelický rock - Charakteristiky žánru

29. prosince 2009 v 9:59 | CaRUsQQvA |  RocK
Do povědomí veřejnosti se psychedelický rock dostal v letech 1966- 67. Byl charakteristický dlouhými skladbami, instrumentálními sóly s proměnlivou melodií, ezoterickými texty, které někdy popisovali sny, vize a halucinace. Základním znakem nahrávek psychedelické hudby bylo její zpracování do vícestopých nahrávek na kterých se využívaly zvukové efekty, které byly dosud považovány za ruchy elektronické hudby jako je zpětná vazba, různé deformace, zpětné přehrávání, kouskování a ozvěny zvukových sekvencí. Dobrým příkladem využití psychedelických prvků tohoto období je předehra singlu See Emily Play od skupiny Pink Floyd (který později vyšel i na kompilaci Relics).

zrdoj:wikipedie.cz

Psychedelický rock

25. prosince 2009 v 11:21 | CarA |  RocK
Psychedelický rock je hudebný styl, který vznikl v 60. letech, inspirovaný nebo pokoušející se napodobit mysl měnící zážitky z drog jako marihuana, psilocybin, mezkalin a hlavně LSD. Existují i jiné formy psychedelické hudby, které měly původ ve stejných kořenech a odklonily se od převažujícího rockového stylu do elektronické hudby. Avšak vnítřní jádro psychedelického rockového stylu, které se dostalo do veřejného povědomí v roce 1967 může být rozeznané podle charakteristických rysů jako jsou modální melodie, ezoterické texty často popisující sny, vize nebo halucinace, dlouhé skladby a dlouhá instrumentální sóla a elektronické efekty jako například zkreslení, umělý dozvuk, zpoždění a/nebo fázová modulace. Album, které přineslo psychedelický rock do pop kultury bylo Magical Mystery Tour od Beatles.
Psychedelický rock se stal významným předchůdcem progresivního rocku, který se velké popularitě těšil v polovině 70. let.

wikipedie.cz

HarD rocK

25. prosince 2009 v 11:19 | CaRA |  RocK
Hard rock je hudební styl, vycházející z rock and rollu, jehož kořeny vychází z garage a psychedelického rocku začátku 60. let. Termín je používán jako takový "deštník" pro styly jako punk a grunge, na rozdíl od pop-rocku, hraného v rádiích. Charakteristický je zkresleným (silově deformovaným) zvukem elektrických kytar, basovky a bicích.
Termín Hard Rock je často aplikován na víc stylů rockové hudby, které jsou odchylkami "radiového" pop rocku a jen všeobecně navazují na tento styl. Například punk rock, který využívá rychlejší tempo a méně akordů(také silově deformovaných) a styl grunge.

wikipedie.cz


AvrIl v Polském BravU

22. prosince 2009 v 15:13 | CaRA |  AvRiL LaViGNE
Přináším vám scan z polského Brava č. 25 (: Mluví se tam o rozvodu Avril a Derycka.

free image host

PS:Aril se teď objevila i v novém vánočním čísle POPCORN.Je tam v kalendáři 2x,horoskopu 1x a na titulce 1x.Bohužel prozatím nejsou scany...

nOvé věci OD A.D.

22. prosince 2009 v 15:11 | CarUSQvA |  AbbEY DawN
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
Doufám, že vás potěší, že jsou tu další kousky Abbey Dawn, které navrhla Avril. Většina těch věcí je pro děti, ale myslím, že to jim na kráse neubírá.

free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

zrdoj:

AVrIl NeW AvaTáRKY!

19. prosince 2009 v 14:11 | caRA |  AvRiL LaViGNE
....

n0Vé DoPlňkY AbBYe DAwN

19. prosince 2009 v 14:08 | CaRA |  AbbEY DawN
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

Pozastavuju!!

16. prosince 2009 v 20:24 | CarA |  O bLOGU
čauKY POzastavuju!! já vůůBEC nestíhááM TAK sOrRY!! důvOD:škoLA!!
PS:doufám že se to o víkenud z lepší

Dance-PunK

13. prosince 2009 v 15:12 | CaruSQVa |  PuNK
Dance-punk (též známý jako disco-punk nebo punk-funk) je hudební styl, jenž vznikl začátkem 80. let.
Byl ovlivněný jak punkovými a rockovými kapelami (Liars, Radio 4) tak i tanečními skupinami (Out Hud). Ostatní interpreti jako např. !!!nebo New Young Pony Club se řadí někam mezi obě zmíněné skupiny.
Dance-punk oživil dění v newyorkském undergroundu v letech cca 1978-1982. O kapelách Talking Heads, Liquid Liquid, ESG a Blondie lze tvrdit, že se podíleli na vývoji tohoto žánru.


AVrïL PhoTEnKYY

11. prosince 2009 v 17:50 | CarA |  AvRiL LaViGNE

zrdoj:http://ka-ro-li-n-ka.blog.cz/

NU MeTAL

10. prosince 2009 v 17:52 | CarušQVa |  MeTAL
Nu metal je hudební styl, který vznikl v polovině 90. let. Často se popisuje jako heavy metal s prvky rapu. Staršími posluchači Heavy Metalu není považovaný jako podžánr Heavy Metalu, jelikož v Nu Metalu nejsou technické kytarové riffy, a ty jsou základem Heavy Metalu. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytarami, jako vzor následováni hordou dalších skupin, např. Linkin Park, Papa Roach, Limp Bizkit, Slipknot a nebo čeští Cocotte Minute či nAked bridge.
V letech 1995 - 2000 zažívá nu metal obrovský boom, kdy se objevuje velké množství hudebních skupin hrajících tento žánr. Slovo "nu" by se mělo vyslovovat jako anglické slovo "new" a má mít i takový význam (česky tedy nový metal). Dalším uváděným významem predpony "nu" je "Nuked", tj, výbušný, akcelerovaný metal. Často se píše jako nu-metal, případně jako nü metal (přehlasované samohlásky jsou velmi časté v názvech metalových skupin).
Mnoho fanoušků metalu tvrdí, že nu metal není součástí (druhem) heavy metalu. Uváděné důvody jsou:
  • v nu metalu se dává mnohem větší důraz na baskytaru než na kytaru, v heavy metalu je tomu naopak
  • nu metalové písně téměř neobsahují kytarová sóla, což je de facto jeden z definujících znaků heavy metalu
  • v nu metalu je hojně využíván rap, na rozdíl od metalového čistého zpěvu nebo death metalového growlingu
  • nu metalové kapely volí jiný styl oblékání a reprezentují současnou generaci a módu ovlivněnou popularitou hip-hopu, na rozdíl od nikoliv volných džín a kožených bund původních metalových fandů
  • zrdoJ:wikipedie.cz

HudEBní StyL PApa RoacH

10. prosince 2009 v 17:51 | CaruSqVA |  OstATNí
Na jejich prvních dvou albech, Old Friends From Young Years (1997) and Infest (2000), Papa Roach hráli hudbu ovlivněnou nu-metalem a rapcorem. S vydáním lovehatetragedy (2002) se začala jejich hudba osvobozovat od rapových prvků a začali se se svou hudbou přesouvat do alternative rock u a punk/post hardcoreu (vyjma písní Anxiey, kterou nahráli spolu s Black Eyed Peas, a She Loves Me Not).
Frontman Papa Roach, Jacoby Shaddix, řekl v interview pro Dallas Music Guide, že jejich kapela již nepoužívá rapový vokály v hudbě: "… rapování už je pryč! Necítím, že bych rapoval. Už jsem se přes to dostal… já chci být rocker. To je to, co jsem chtěl být, když jsem byl malej kluk."
Mnoho fanoušků bylo překvapeno, … ...To Be Loved z alba The Paramour Sessions místy zní jako starý nu-metalový zvuk, který by mnoho lidí označilo za rapování. Tento první singl z jmenované desky se rovněž stal i znělkou populárního wrestlingového pořadu Raw. Roses On My Grave je jediná píseň, ve které je možno slyšet orchestrální nástroje dodávající písni zvláštní nádech oproti zbytku alba. Ostatní songy jsou stylově někde mezi alternative metalem a hardrockem a u jiných, například Forever, můžeme slyšet prvky post-grunge.
Rok 2008 se nesl v duchu koncertování s americkými Avenged Sevenfold. Na této tour zazněly i songy k nejnovějšímu albu Metamorphosis (březen 2009) v rámci jejímž turné zavítala tato americká partička 7. června 2009 i do pražského klubu Roxy.

wikipedie.cz

KapELA PApa RoacH

10. prosince 2009 v 17:49 | CarUSQVA |  OstATNí
Prorazili do mainstreamu s jejich třikrát platinovým debutovým albem Infest (2000). Úspěch skupiny pokračoval i s dalšími alby lovehatetragedy (2002) a Getting Away With Murder (2004). Čtvrté album The Paramour Sessios bylo vydáno 12. září 2006.
Písně od Papa Roach jsou často používané ve filmech, seriálech, relácích a PC hrách. Například skladby Blood Brothers a Last Resort byly použity ve filmu The One, samotná Blood Brothers se objevila ve hře Tony Hawk's Pro Skater 2, skladba Blood ve filmu Saw II. Také bývají použity jako titulní písně různých wrestlingových relací. Krom jiného se část jejich písně Getting away with murder objevila v jedné části seriálu C.S.I.: Kriminálka Miami.

zrdoj:wikipedie.cz

PuNK MóDa

10. prosince 2009 v 17:44 | CarUsQVA |  PuNK
Hlavním cílem punkáčů bylo od počátku především šokovat ostatní. V počátcích u mnoha punkových skupin proto najdeme svastiky,což nemělo mít nic splečného se sympatiemi k nacismu ale mělo provokovat ostatní (obrácenou svastiku používali nacisté jako hákový kříž). Později při vzniku neonacistické scény se punk dostal do pozice odpůrců nacismu a hákové kříže zmizely.
Malá skupina "punkáčů" se přidala k nově vznikající neonacistické scéně a vznikli tzv. Nazi punks. Zbytkem punkerů jsou tvdě odsuzovaní.
Častými prvky oblečení jsou roztrhané jeansy, nášivky, placky, spínací špendlíky, stahováky, těžké boty, bunda křivák, nebo účes číro.

zrdoj:wikipedie.cz