PuNk

20. srpna 2009 v 16:37 | CarA |  PuNK
Hudebně se punk vrátil k počátkům rocku a rock 'n' rollu, tzn. k využívání jednoduché melodie zpravidla o několika akordech a k ostrému, často satirickému textu. Za první punkovou skupinu jsou považováni Ramones, kteří vznikli v roce 1974 v New Yorku. Největší rozmach punk zaznamenal po roce 1976 v Británii, kde v té dobé začali hrát např. Sex Pistols, The Clash nebo Adicts. O styl blízký punku se již asi o deset let dříve pokoušeli např. Stooges, Velvet Underground, či Patti Smith.
U nás se punk začíná objevovat až o tři roky později. První skupinou hrající covery zahraničních punkových skupin s českými texty byli v roce 1978 Energie G. Následovalo mnoho dalších např.: Plexis, Visací zámek, F.P.F. Šanov 1, H.N.F., Zeměžluč, E!Ë, N.V.Ú., nebo slovenská Zóna A. Tyto skupiny to ovšem neměly vůbec jednoduché, protože punk za komunismu patřil k zakázaným stylům.
Vetší rozmach punk zaznamenal až po roce 1989, vznikli např.: Totální nasazení, Punk Floid, Slobodná Európa, The Fialky nebo Malomocnost prázdnoty.
Na punkových koncertech se často tancuje chaotický tanec zvaný pogo.
zrdoj:wikipedie.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. K!s_S€$ g!rRŁ - - → SB Mrs. K!s_S€$ g!rRŁ - - → SB | Web | 21. srpna 2009 v 16:10 | Reagovat

AhojQy, můj blog je o5 v provozu ! Zajímavý xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama