InFO o PanKU

22. července 2009 v 17:11 | cArA |  PuNK
Punk [pank] je hudební a životní styl. V angličtině slovo punk znamená "výtržník". Punk jako hnutí vznikal postupně v druhé polovině sedmdesátých let hlavně v Anglii. Hnutí je od počátku silně spjaté s nerasistickými Skinheads[1]. Punk nemá žádný jednotný ideový směr, nejrozšířenější postoje jsou odpor vůči nacismu, komunismu, rasové diskriminaci, politice, válčení, globalizaci, konvencím či komerci[2]. Mnoho punkáčů má blízko k anarchismu. Také se lze často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace. Hnutí je obecně velmi tolerantní k měkkým drogám, hlavně marihuaně.

Móda:

Hlavním cílem punkáčů bylo od počátku především šokovat ostatní. V počátcích u mnoha punkových skupin proto najdeme svastiky,což nemělo mít nic splečného se sympatiemi k nacismu ale mělo provokovat ostatní (obrácenou svastiku používali nacisté jako hákový kříž). Později při vzniku neonacistické scény se punk dostal do pozice odpůrců nacismu a hákové kříže zmizely.
Malá skupina "punkáčů" se přidala k nově vznikající neonacistické scéně a vznikli tzv. Nazi punks. Zbytkem punkerů jsou tvdě odsuzovaní.
Častými prvky oblečení jsou roztrhané jeansy, nášivky, placky, spínací špendlíky, stahováky, těžké boty, bunda křivák, nebo účes číro.

zrdoj:wkipedia.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KteRá ZpěvačKA je NéJ?

AvRil LavigNe 58.3% (21)
AshlEE SimPsoN 8.3% (3)
AMY WineHousE 2.8% (1)
VaneSSA CralTon 5.6% (2)
P!nK 11.1% (4)
HannaH MoNtaNA 13.9% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama