Červenec 2009

BlacK sTaR

22. července 2009 v 18:20 | CaRA |  BlaCK sTaR

AvriLina FilmoGrafIE

22. července 2009 v 18:18 | CaRA |  AvRiL LaViGNE
Jako herečka
2007 -Osobní Spravedlnost(The Flock) role:: Beatrice Bell
2006 -Fast Food Nation role:: Alice
2006 -Za plotem(Over the Hedge) role:: Heather
2004 -95.8 Capital FM's Party in the Park for the Prince's Trust 2004 role:: Performer
1996 -
Sabrina-mladá čarodějnice (Sabrina, the Teenage Witch) role:: sama sebe
FotKA s FilMU FasT FooD natIon:SeMKA s RekLAMAMA!!

22. července 2009 v 17:58 | CaRa |  ReKLaMY
TaDY můžeTE DáVAT ReKLAMY!

InFO o PanKU

22. července 2009 v 17:11 | cArA |  PuNK
Punk [pank] je hudební a životní styl. V angličtině slovo punk znamená "výtržník". Punk jako hnutí vznikal postupně v druhé polovině sedmdesátých let hlavně v Anglii. Hnutí je od počátku silně spjaté s nerasistickými Skinheads[1]. Punk nemá žádný jednotný ideový směr, nejrozšířenější postoje jsou odpor vůči nacismu, komunismu, rasové diskriminaci, politice, válčení, globalizaci, konvencím či komerci[2]. Mnoho punkáčů má blízko k anarchismu. Také se lze často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace. Hnutí je obecně velmi tolerantní k měkkým drogám, hlavně marihuaně.

Móda:

Hlavním cílem punkáčů bylo od počátku především šokovat ostatní. V počátcích u mnoha punkových skupin proto najdeme svastiky,což nemělo mít nic splečného se sympatiemi k nacismu ale mělo provokovat ostatní (obrácenou svastiku používali nacisté jako hákový kříž). Později při vzniku neonacistické scény se punk dostal do pozice odpůrců nacismu a hákové kříže zmizely.
Malá skupina "punkáčů" se přidala k nově vznikající neonacistické scéně a vznikli tzv. Nazi punks. Zbytkem punkerů jsou tvdě odsuzovaní.
Častými prvky oblečení jsou roztrhané jeansy, nášivky, placky, spínací špendlíky, stahováky, těžké boty, bunda křivák, nebo účes číro.

zrdoj:wkipedia.cziNFO o MeTALU

22. července 2009 v 17:07 | CaRa |  MeTAL
Pojem heavy metal lze chápat v několika významech:
  • 1. v původním významu lze heavy metal používat jako synonymum pro hard rock
  • 2. v užším smyslu představuje tradiční heavy metal, který se od hard rocku odlišuje eliminováním bluesového vlivu
  • 3. v širším smyslu představuje heavy metal (čili zkráceně metal) celý hudebný žánr, včetně všech jeho odnoží; tento článek pojem heavy metal používá v tomto, širším smyslu
Heavy metal (zkráceně rovněž "metal") je druh rockové hudby,[1] který se jako vymezený hudební styl objevil na přelomu 60. let a 70. let ve Velké Británii a Spojených státech.[2] Kořeny má v hardrockových skupinách, které kombinováním blues a rocku vytvořily nový hudební styl, charakteristický používáním elektrických kytar a bicích, a také hlasitým a zkresleným zvukem. Podle serveru All Music Guidem "ze všech nespočetných forem rock and rollu, je heavy metal nejextrémnější, či už z hlediska hlasitosti, mužnosti nebo teatrálnosti. Existuje množství variací heavy metalu, ale všechny se opírají o zkreslený zvuk kytar a kytarové motivy, zvané riffy. K tomu mírně kovově znějící baskytara a úderné tempo bicích."
Průkopníci heavy metalu jako Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple si vybudovali rozsáhlou posluchačskou základnu, a to i navzdory nepřízni kritiky, jako se to už v historii žánru nezřídka stává. V polovině 70. let britská kapela Judas Priest pomohla vytříbit žánr pominutím většiny bluesových prvků. Kapely Nové vlny britského heavy metalu, např. Iron Maiden a Motörhead,držíc se téhle cesty, vnesli do žánru rebelii punk rocku a zvýšily rychlost hry. Již od svých počátků měl heavy metal velkou základnou fanoušků, kteří jsou známí jako metalisti či metaláci.
V polovině 80. let se dostaly do popředí kapely jako Mötley Crüe, které náležely do popem ovlivněného žánru nazývaného glam metal. V undergroundu se vytvořili nové, extrémnější, agresivnější styly: thrash metal přinesli do hlavního proudu kapely typu Metallica a Megadeth, zatím co ostatní styly jako death metal a black metal zůstaly i nadále záležitostí uměleckého podzemí. Od poloviny 90. let získávají ohlas nové styly jako nu metal(maje prvky funku a hip hopu) a metalcore (slévají se v něm extrémní metal a hardcore punk). Tyto nové styly posunuly hranice tohoto žánru.

zrdoj:wkipedia.cz

InFO o StyLu HuDby RocK

22. července 2009 v 17:03 | CaRa |  RocK
Rock je souhrnný pojem pro mnoho hudebních žánrů s kořeny v 50. letech minulého století. Jako nástroje se nejčastěji používají kytara, baskytara a bici, ale mohou se objevit i varhany, piáno nebo syntezátor.
Rock představuje běloškou adaptaci rhythm and blues a bělošského country and western. Rocková hudba vychází z těchto kořenů - ale v průběhu svého vývoje byla ovlivněna i jazzem, vážnou neboli klasickou hudbou,minimalismem, folkem, populární hudbou, elektronickou tanečíhudbou i vlivy celé řady subkulturně-hudebních žánrů, jako je punk či metal. Historie Rocku
Základní kámen byl rockové hudbě položen už někdy ve 40. letech, avšak v té době byla rozhodně menšinovým žánrem. Najdete jenom velmi málo umělců, kteří by hráli jakýkoliv druh rockové hudby, ještě méně desek a v podstatě nikdo se nespecializoval pouze na rock. Prvními rockery byli černoši, jejichž prioritou byly táhlé bluesové melodie. Patřili k nim například Dave Bartholomew, Ruth Brownová, The Clovers, Fats Domino.
V 50. letech byl objeven nový druh rocku, který vstoupil do dějin pod názvem rock'n'roll. Je těžké určit, kdo s tímto žánrem přišel jako první, ale za jednoho ze zakladatelů je považován Bill Haley, který se proslavil zejména hitem "Rock around the clock". Bill se ovšem na výsluní dlouho neudržel, vystřídal ho Elvis Presley především díky své specifické image. Stal se idolem tehdejší mládeže, vydal obrovské množství desek, ale nejslavnější byl nepochybně před příchodem Beatles. V 50. letech bylo ještě mnoho rockových umělců, např. Buddy Holly nebo Paul Anka.
V 60. letech ovlivnili rockovou scénu samozřejmě nejvíc The Beatles. Začínali v klubech v Británii a hlavně v Německu, kdyby si jich tenkrát nevšiml producent B. Epstein, jejich talent by možná nikdy nebyl objeven. Vydali spoustu desek, z nichž nejlepšími díly jsou With The Beatles, Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band nebo Revolver. Beatles natočili také tři filmy: Help!, A Hard Day's Night a Yellow Submarine. Beatles takřka zpopularizovali rock, ale je možná škoda, že se je většina kapel snažila napodobovat. Druhou alternativou k Beatles byli The Rolling Stones, kteří také položili základy hardrocku. Byli ovšem i hudebníci, kteří se nesnažili napodobovat ani jednu z legend a šli si svou vlastní cestou. K těmto experimentátorům řadíme například Lou Reeda a jeho legendární skupinu The Velvet Underground. Dále můžeme zmínit třeba Jimmiho Hendrix, Janis Joplin, kapelu The Animals nebo The Beach Boys.
V 60. a 70. letech se vyvíjeli nové hudební žánry, poměrně brzy vznikl hardrock, k jehož typickým představitelům patří Deep Pyrole a Status Quo. V 70.letech poznamenal rockovou scénu punk. K nejslavnějším hudebníkům tohoto stylu řadíme skupinu The Clash nebo Sex Pistols. Také se objevoval Heavy Metal, jehož průkopníky byli Saxon, Judas Priest nebo Iron Maiden. Novodobějšími představiteli Heavy Metalu jsou například Hammerfall, nebo Disturbed.

zrdoj:wikipedia.cz

InfO o AvriLiNě čtVrtéM alBUM

22. července 2009 v 16:58 | CaRa |  AvRiL LaViGNE
Tady máte celý rozhovor:

Kdy by mělo vyjít tvé 4. album?
Avril:
Mělo to být v prosinci, ale vypadá to, že se na trh dostane už tohoto listopadu.
Prozradila by jsi nám jeho název?
Avril: Myslím si, že už není co skrývat, a každý čeká na název. Doufám, že to bude alespoň malé překvapení, (ticho) název je: Living in the stars.
Jak jsi k tomuto názvu přišla?
Avril: To když ležíte celou noc a nemůžete usnout a je kolem třetí ráno, vstanete. Mě se tohle stalo (smích). Došla jsem si na terasu a viděla tolik miliony hvězd nad mou hlavou. Hnedka mě napadl název: Living in the stars.
Kolik by mělo obsahovat songů?
Avril: Tak jako každé jiné album. Ne málo, ale ani ne příliš moc. Myslím, že do 15 songů by to mohlo stačit. Víte, dá velkou práci složit a nahrát píseň (smích).
Prozraď nám ještě něco o tvém 4. albu.
Avril: Bude spíš takové pohodové, ale nikdy nevíte. Jen bych ještě ráda dodala, že se na obalu začíná pracovat. Také jsem již vybrala design na svou desku. Nemohu se dočkat, až vyjde na trh.

žIvOtoPiS AvrILkY

14. července 2009 v 20:21 | CarA |  AvRiL LaViGNE
Avril Ramona Lavigne Whibley, narozená 27. září 1984, je kanadská rocková zpěvačka a držitelka ceny Grammy.
Ačkoliv jsou její rodiče původem francouzského původu, Avril francouzsky nemluví...!

Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti byla přesný opak Britney Spears. Je to bývalá divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.Ale v této době už není divoká skejtařka jako bývala.Těd se už věnuje spíše rodině, zpívá jemnější hudbu a vytvořila svou vlastní módní kolekci- Abbey Dawn.
Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i nadále rostl.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Toubenfend. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie. V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.

Mezi rokem 2005 a 2006 se z drzé punk-rockerky stává velká citlivka a doslova pro někoho ztělesněná Barbie. Avril si totiž obarví vlasy na blond, na dovolené v Benátkách se zasnoubí se svým dlouholetým přítelem Derickem a fotí do modních časopisů. To, co Avril dříve nesnášela se teď stává samozřejmostí a šokovaní fanoušci se nestačí divit. Udájně si je obarvila na blond kvůli životopisnému snímku, kde prý hraje Courtney Love. Většina fanoušků se od ní odvrací a Avril točí více filmy a fotí pro časopisy.

15.7.2006 si Avril Lavigne vzala svého přítele, frontmana skupiny sum 41. Dereca Whibleyho Soukromý obřad se konal ve městě Montecito v Kalifornii. Avril byla s Dereckem
zasnoubená přesně rok (zasnoubili se na dovolené v Benátkách).

Do kin se v roce 2007 dostává její první film Fast Food Nation, který vypovídá o nezdravém stravování v USA.

17. dubna 2007 Avril Lavigne vydala již svoje třetí Album, které nese název The Best Damn Thing. Avril tvrdí, že dneska je živá, rocková a hlavně, že je hravá. Z tohoto alba známe již písničky Keep Holding on, Girlfriend,When you're Gone, Hot nebo The Best Damn Thing ...


Dne 8.7 2008 Avril Lavigne přijela už po druhé do Prahy se svým albem The Best Damn Thing.

Koncert, vyšel už na DVD The Best Damn Tour Live in Toronto. Je tam zaznamenaný kocert, který byl i v Praze.

zrdoj:osobnosti.cz

O Mně

14. července 2009 v 20:14 | CarušKA |  O My
*CawKY jmEnUJU se AdéLA je mi 13 a TenHlE BloG buDE o AVriL LaViGNE aPod..
*JiNAK JsEM bruNEtKA s BlonD melíreM a ZelonoModrýMa očima
*JseM blázeN do RockoVý a MetaLOvý HuDbY x)I PanKový huDby
*MojE NeJOblíBeněJší zpěvačKa Je AVrIl LaVignE(Po ní PiNK,VanesSA CarLTOn,LilLY ALLen)
*MojE neJoBlíbEnější čeSká ZpěvačKA je martA JanDová
*Moje NEjOblíBeněJší herčKA je KristEN steWArT
*MojE nejOblíBeněJší kaPeLA je GreeN DAY(paK PaPA ROAcH,AFi,DETh STArS,LiKIN PARK APOd)
*MůJ STYL je ROCK!
*Moje FavORiT barvy JsoU čerNá a čerVená x)
*A jInaK MiluJU leBkY a Rock styl
*Moje Fotku najdetE tady:http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&user=Jolly.Sparrow3&auth=

NjN ZaSE jÁ ProsTě BEz komeNTU!